ESKİŞEHİR KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA NASIL OLMALIDIR. Lal temizlik şirketleri İlk olarak koltuklarınız emiş gücü yüksek  vakumlanarak tozlarından arındırılır. Koltuk yıkama konusunda uzman arkadaşlarımız Koltuk kumaşını incelenerek , kumaşın yapısına göre yıkama şampuanı seçilir. Bundan sonraki bölümde yıkama işlemi başlar. deterjanlı sularla üzeri ovalanan koltuklara buhar tutulur.

 

 Öncelikle koltuklarınızın üzeri kuvvetli vakum makinesiyle tozları çektirilir Daha sonra koltuktaki bütün kumaş yüzeyi PÜSKÜRTME ve EMME  sistemi ile yıkanarak hijyenik hale gelmesi sağlanır. Kalan lekeler ve kirler için ovalama ve fırçalanması gereken  yerler varsa uygulama tatbik edilir. Son aşamada koltuğunuza buhar tutulur ve vakumlu makineyle tekrar çektirilir.  Yıkama işlemi sonlanan koltuğun son kontrolleri yapılır ve bulunduğu ortam mutlaka havalandırılır.Artık hijyenik ve temiz görünümlü koltuklara sahipsiniz...Eskişehir Lal temizlik şirketi sağlıklı günlerde kullanmanızı diler.

DERİ KOLTUK  TEMİZLİĞİ VE BAKIMI NASIL OLMALIDIR?
Deri koltukların temizliği, kumaş koltuklara göre daha kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta temizlik malzemesinin özelliğidir. Yoğun asit içeren temizlik maddeleri deri yüzeyinin aşınmasına neden olmaktadır. Bunun yerine hafif nemli bir bezle deri koltuğu silmeli hemen ardından kuru emici bir bezle fazla nemi almalısınız. Deri koltuklardaki lekelerin temizliği için, Sabun, benzin, tiner, aseton gibi maddeler lekeyi çıkarmak yerine deri koltuğunuza zarar verecek ve ömrünü kısaltacaktır. Deri, ısıya karşı hassastır. Yüksek ısıya maruz kaldığında kurur ve çatlayıp sertleşir. Bu durum hem koltuğun kullanım süresini kısaltır hem de kötü bir görünüm yaratır. Deri koltuklarınızı  petek gibi ısı düzeyi yüksek alanlardan uzak tutmanızda fayda vardır.