BALKON TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Evinizin güzelliği balkonlarınızın temizliğine başlamadan ilk adım oalrak balkongiderinin tıkalı olup olmadıgını kontrol edelim eger balkon giderlerinde bir tıkanma var ise öncelikle gider temizliğinin yapılması gerekmektedir 

Gider içerisinde tıkanan kirler sıcak su ile temizlenmeyecek ğibi ise balkon temizliğine başlamamalı ve ilk olarak balkon su gideri temizleyiçi gider aççıcı kimyasalar yardımı ile temizlik  yapılıp kapagı kapatılır.

Balkonunuzda bununan eşyaları ortalıktan kaldırın daha sonra su ile temizlemeye başlayın. En iyi balkon yıkama şekli hortum ile yapılan yıkamadır fakat hortumunuz yok ise o zaman beş veya altı kova su yardıma ile balkonunuzu yıakyabilirsiniz.

Balkonunuza ol miktarda su dökün kaba partükülleri var ise fırçalayın, ikinci aşamada baolkon yüzeyindeki su giderden gidip zemin nemli kaldıgında fayans temizleyici kimyasalınızı sulandırarak zemine yayın ve bir müddet bekleyin bu esnada kimyasal yüzeye etkisini tam olarak gösterecek ve mikroplardan arındıracaktır.

daha sonra bol miktarda su yardımı ile balkonunuzu kimyasal kalıntılarınadan arındırınız, durulama işleminde sonra yerleri kurulayıp eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.